Veřejný závod Pyšná 2017

19.02.2017

V neděli 19.2.2017 se u nás v areálu na Pyšné konal již po druhé Veřejný závod na lyžích pro děti. Počasí nám opět přálo a od brzkého rána náš tým Lyžařského klubu Jirkov pro účastníky připravil závodní trať.

Nejdříve si děti mohly vyzkoušet klasický obří slalom mezi bránami s praporky, a samožřejmostí je, že jejich jízdy byly měřeny profesionální časomírou. Děti jely dvě kola a do výsledků se bral lepší čas. Atmosféra mezi dětmi byla velmi napjatá, protože každý z nich chtěl vybojovat to nejlepší umístění. Bojovalo se v pěti věkových kategoriích, které ještě byly rozděleny na dívky a chlapce.

Po dojetí závodů na malé sjezdovce si mohli zasoutěžit ještě i ti nejmenší, kteří si na malou sjezdovku ještě netroufnou, a to v našem dětském skiparku. Připraven pro ně byl překážkový závod mezi figurkami, tunely a kuželkami. Nesměl chybět i jeden obratnostní úkol, kdy děti musely sebrat balón, projet tunelem a hodit ho do krabice. Pak již děti pelášily do cíle, kde byly odměněni drobným dárečkem.

Závodů se celkem zúčastnilo 59 účastníků, z toho 49 velkých závodů ve slalomu. Nejmladší účastník byl teprve 2 roky starý a nejstarší zkušený pátnáctiletý jezdec.

Děkujeme za vaši přízeň, a doufáme, že jste si naše závody užili stejně jako my.